ro
 
Luni, 16. Februarie 2026.

S-a deschis ştrandul la Sfântu Gheorghe

19.06.2015

Odată cu sosirea vacanţei de vară, s-a deschis ştrandul oraşului, nu demult transformat într-un adevărat parc acvatic. Deşi bazinul mare se află încă sub lucrări de modernizare, cei care doresc să se răcorească pot să se bălăcească într-unul din cele patru bazine mai mici.

La fel ca şi anul trecut, şi acum se pot achiziţiona bilete pentru o jumătate de zi la preţul de 15 lei, acestea fiind valabile în intervalul orar 16,00 – 20,00. Preţul unui bilet valabil pentru o zi întreagă, de la ora 10,00 până la ora 20,00 este de 20 lei. Copiii pot face baie achitând 6 lei, pensionarii 10 lei, iar preţul unui bilet de grup este de 5 lei/persoană.

Reduceri de preţ se oferă şi persoanelor cu dizabilităţi, acestea putând să ia în considerare oferta de distracţii acvatice cu 5 lei. Se pot închiria şi şezlonguri, preţul fiind de 5 lei/zi. Ştrandul este deschis luni în intervalul orar 16,00 – 20,00, şi de marţi până duminică, de la ora 10,00 până la ora 20,00.

Pe lângă cele patru bazine, vizitatorii sunt aşteptaţi şi de un topogan uriaş şi de alte numeroase elemente de distracţie acvatică.
Adâncimea bazinului pentru copii este de 0,4 m, bazinul cu topogan şi bazinul cu elemente de distracție au adâncimea de 1,10 m, iar bazinul mare are 1,20 m adâncime.

 





 

Au fost anunțați câștigătorii Best of Sepsi
08.02.2026

Eroii de zi cu zi din Sfântu Gheorghe au fost celebrați sâmbătă seara la gala de premiere

Primarul Antal Árpád a prezentat un raport privind situația taxelor şi impozitelor locale din Sfântu Gheorghe
03.02.2026

Primarul a făcut și o retrospectivă, amintind că în decembrie 2025 Guvernul a modificat semnificativ legislația privind taxele locale

Record de audiență la Cinema Arta din Sfântu Gheorghe în 2025
29.01.2026

Cinema Arta din Sfântu Gheorghe, care a împlinit luna aceasta 9 ani, a depășit anul trecut toate recordurile anterioare: s-au vândut în total 51.614 bilete pentru 2.118 proiecții, astfel încât numărul spectatorilor a atins practic numărul total al locuitorilor orașului.

Milán și Anna, în topul preferințelor pentru numele nou-născuților în Sfântu Gheorghe în 2025
27.01.2026

Potrivit Compartimentului de Stare Civilă din cadrul Primăriei Municipiului Sfântu Gheorghe în anul 2025 au fost întocmite 1.343 de acte de naștere.

S-au deschis înscrierile pentru participarea publicului la gala Best of Sepsi
23.01.2026

Evenimentul din 7 februarie va putea fi urmărit în direct și online