ro
 

Târgul organizat de Ziua Copilului

14.05.2015

Primăria Municipiului Sfântu Gheorghe împreună cu partenerii săi organizează festivitatea de Ziua Copilului pe data de 1 iunie 2015, luni. Pe lângă numeroase programe destinate copiilor, se organizează şi un târg pentru cei mici la strada Gróf Mikó Imre. Organizatorii caută comercianţi, asociaţii, fundaţii pentru comercializarea produselor destinate copiilor:
 

jucării,
cărţi, papetărie,
articole meşteşugăreşti,
haine pentru copii,
dulciuri şi alte bunătăţi.
 

Conform hotărârii nr. 365/2014 al Consiliului Local înscrierea la târg se face după următoarele taxe:

  • meşteşugari şi mici producători: 20 lei/zi
  • comercianţi: 40 lei/zi
  • alimentaţie publică. 20 lei/mp/zi

Înscrierea este posibilă la Biroul de Organizare Evenimente Culturale (Piaţa Libertăţii nr. 1), de luni până joi între orele 10 şi 16 şi vineri între orele 10 şi 13.

Informaţii suplimentare se pot obţine la Biroul de Organizare Evenimente Culturale sau la numărul de telefon 0267 312 104.
Termen de înscriere: 22 mai 2015, ora 16:00.
 

Activităţi de vară la Sfântu Gheorghe
20.06.2025

La Sfântu Gheorghe putem alege dintr-o gamă variată de activități de agrement și relaxare activă pentru întreaga familie, unde atât cei mici cât și cei mari se pot simți minunat.

Sfântu Gheorghe dă tonul: un eveniment în care cunoașterea și distracția merg mână în mână – bine ați venit în lumea futuretainmentului
19.06.2025

În perioada 28–30 august, Sfântu Gheorghe se îmbogățește cu o nouă inițiativă: începe MindFormers, un eveniment neobișnuit care se concentrează asupra viitorului, în timp ce îi distrează, inspiră și provoacă la reflecție pe tineri.

SepsiRUN a fost un succes răsunător
18.06.2025

Aproape o mie de participanți au luat startul la primul festival de alergare din Sfântu Gheorghe

A început cea de-a șaptea ediție a Com’ON Sepsi
17.06.2025

Programul de participare pentru tineret din Sfântu Gheorghe îi așteaptă din nou pe tinerii inițiatori.

Restricții de circulație cu ocazia evenimentelor Noaptea Mișcării și SepsiRun la Sfântu Gheorghe
12.06.2025

Primăria Municipiului Sfântu Gheorghe informează locuitorii că, în zilele de vineri, 13 iunie, și sâmbătă, 14 iunie vor avea loc restricții de circulațe în diferite zone ale orașului din cauza evenimentelor organizate în cadrul Nopții Mișcării și a festivalului de alergare SepsiRun.