ro
 
Sâmbătă, 01. Noiembrie 2025.

În ciuda frigului, se lucrează

26.10.2011

Temperaturile care sunt în scădere şi vremea rea nu reprezintă piedici pentru lucrările care se desfăşoară în tot oraşul – a declarat primarul  Antal Árpád András, acesta adăugând şi faptul că, în scurt timp, va fi turnat şi stratul de uzură pe podul peste Olt, partea de trecere fiind şi ea reconsolidată, în acelaşi timp fiind turnat şi cel de-al doilea strat de asfalt pe străzile Lunca Oltului şi Păiuş David.

Pe lângă acestea, s-a turnat asfalt şi pe porţiuni din străzile Bisericii şi Kőrösi Csoma Sándor şi în scurt timp încep lucrările la modificarea sensului giratoriu de la Gară. Primarul a spus că, deşi acum se efectuează lucrările de betonare şi asfaltare, conform executanţilor, acest lucru nu influenţează calitatea finală a acestora. Consiliul Local este apărat şi de contracte, în cazul unor străzi garanţia extinzându-se chiar şi pe 7 ani.

Perioada de votare a finaliştilor Best of Sepsi, prelungită până pe 9 noiembrie
28.10.2025

Gala în care vor fi anunţaţi câştigătorii va avea loc pe 7 februarie

Campanie comună pentru creșterea siguranței rutiere
23.10.2025

Primăria Municipiului Sfântu Gheorghe sprijină inițiativa Inspectoratului de Poliție Județean Covasna privind intensificarea acțiunilor de educație rutieră și informare a cetățenilor, în scopul reducerii numărului de accidente grave de circulație

Sfântu Gheorghe se pregătește pentru viitor
23.10.2025

Curs despre inteligența artificială pentru conducătorii administrației publice

Începe votul pentru finaliştii Best of Sepsi 2025 – alege-i pe eroii de zi cu zi din Sfântu Gheorghe
17.10.2025

În perioada 20 octombrie – 2 noiembrie 2025, locuitorii sunt invitați să își exprime votul pentru finaliștii celor nouă categorii ale competiției, care îi premiază pe „eroii de zi cu zi” ai comunităţii.

Începe depunerea cererilor pentru ajutorul de încălzire la Sfântu Gheorghe
16.10.2025

Dosarele pot fi depuse la sediul Direcției, pe strada Daliei nr. 1, la parterul blocului 12.