Duminică, 16. iunie 2019
Arhivă ştiri
Ziua Copiilor 2010
În acest an, ca şi în anii precedenţi, copiii vor putea sărbători toată ziua, Primăria Municipiului Sfântu Gheorghe fiind organizatorul  evenimentelor dedicate Zilei Copilului.

Marţi, 1 iunie 2010, între orele 11.00 şi 20.00, în Piaţa Libertăţii, copiii vor putea alege, după placul lor, din seria de programe interesante, special create pentru ei.

În plus, Târgul organizat cu această ocazie aşteaptă, cu o gamă variată de produse, atât copiii, cât şi părinţii. Acesta se va afla pe aleea din faţa Parcului Elisabeta şi va fi deschis în intervalul orar 11.00 – 20.00.

Toate programele sunt gratuite!


Program


Scenă –  str. Gróf Mikó Imre

11.00-11.50    Fanfara Kováts András din Reci
11.50-12.00    Tombolă: Serviciul de Ajutor Maltez
12.00-12.10    Jocuri pentru copii, cu motive folclorice, Grădiniţa cu program prelungit „Pinocchio”
12.10-12.30    Dansuri populare, Şcoala Generală „Nicolae Colan”
12.30-13.00    Cântece şi dansuri populare,  Şcoala Generală  „Ady Endre”
13.00-13.50    Trupele de dansuri moderne şi populare ale Palatului Copiilor
13.50-14.00    Jocuri pentru copii, cu motive folclorice, Grădiniţa cu program prelungit „Kőrösi            
                    Csoma Sándor”
14.00-14.15    Jocuri pentru copii, cu motive folclorice, împletit, Grădiniţa Albă ca Zăpada, Grupa 
                    Pregătitoare Step by Step
14.15-14.45    Dans modern, Şcoala Generală „Váradi József” , clasa a  IV- a E
14.45-15.00    Dansuri populare, Colegiul „Székely Mikó”, elevii claselor a IV-a
15.00-15.30    Ansamblul de dans popular „Fenyőcske”,  Casa de Cultură „Kónya Ádám”
15.30-16.30    Casa de dansuri pentru copii , Formaţia „Folker” şi Fundaţia” Guzsalyas”
17.00-18.00    Trupa de păpuşi “Cimborák” a Teatrului Tamási Áron: “Împărăţia omului sărac”
18.00-19.00    Tarján Pál: „Fánktörténetek”, Concert interactiv
19.00-19.10    Tombolă, organizată de Casa de joacă „Bóbita”
19.10-20.00    „Kerekecske esztendőcske” – concert pentru copii, Orbán Ferenc şi prietenii lui


P-ţa Libertăţii – În faţa Parcului Elisabeta

11.00-14.00    Confecţionarea marionetelor: secrete din culisele teatrului de păpuşi, Trupa de păpuşi

                    “Cimborák” a Teatrului Tamási Áron
11.00-14.00    Obişnuit şi neobişnuit – Jocuri de integrare, Asociaţia Creştină „Diakónia” şi             
                    Asociaţia „Philadelphia” oferă o posibilitatea de a cunoaşte lumea specială a persoanelor
                    cu handicap
11.00-18.00    Probă de îndemnare pe lăzi, Jacko  Sport şi Jaxtrem
11.30-13.00    Parc “Viu” de statui, Atelierul de Teatru  „Osonó”
11.00-20.00    Casa de joacă „Zsibongó”
11.00-20.00    Face Painting, Timuc Gabriella
11.00-20.00    Coborâş uriaş pentru copii, Vertigo – Aventura Copiilor
11.00-20.00     Perete artificial  de escaladă,  Asociaţia Alpin Sport
11.00–20.00    Casă de joacă de Ziua Copilului: concursul micilor motociclişti (să-ţi aduci micuţa
                    motocicletă!) concurs cu păpuşi, canguri săritori,  concurs de aruncat broaşte, face
                    painting -  Casa de joacă “Bóbita”
11.00-20.00    StudioCreativ
12.00-19.00    Spaţiu de Măzgălituri: unicolor, multicolor, în picăţele, în dungi, în pătrăţele, colorat, -
                    spaţiul tuturor copiilor, Biblioteca judeţeană „Bod Péter”  şi Caritas
12.00-20.00    Club de colecţionari , Casa de Cultură „Kónya Ádám”
13.00-17.00    Carting, Palatul Copiilor
13.00-17.00    Sculptură în lemn, Palatul Copiilor
13.00-17.00    Activităţi meşteşugăreşti, Palatul Copiilor
13.00-17.00    Şah, Palatul Copiilor
13.00-18.00    Jocuri de aptitudine şi distractive, jocuri tradiţionale: lovirea nucilor, jocul cercurilor,     
                    mersul pe cărămizi, pescarul iscusit, aruncarea potcoavei, Uniunea Cercetaşilor Maghiari
            din România,
14.00-15.30    Colţul cu jocuri: fantezie, echipă şi jocuri, Atelierul de Teatru  „Osonó” 
14.00-17.00    Plimbări cu căruţa, trasă de ponei, organizat de contesa Kálnoky Anna
14.00-16.00    Sepsi BC joacă baschet împreună cu copii
15.00-16.00    Minifotbal, Asociaţia Equites
16.00-18.00    Streetball, Asociaţia Equites
17.00-19.00    Concursuri de îndemânare: biciclete, patine cu rotile, skateboard, - Jacko Sport şi
                    Jaxtrem
18.00-18.30    Concurs de alergat, Asociaţia Alpin Sport
18.30-19.00    Concurs de biciclete, Asociaţia Alpin Sport


Casa Iris - str. Lăcrămioarei

17.00    Zarvă muzicală de Ziua Copilului, Spectacolul tinerilor Asociaţiei Creştine „Diakónia” şi a
           Asociaţiei „Philadelphia”
17.45    Teatru de păpuşi, Spectacolul tinerilor Asociaţiei Creştine „Diakónia” şi a Asociaţiei
           „Philadelphia”
18.00    Casă de dans,  Ürmösi Incze Hunor şi soţia lui






<< înapoi



Afişare pagină: 2052    

Oraşul nostru

Instituţii de cultură
Instituţii de învăţământ
Băile Şugaş
Baze sportive şi de agrement
Harta oraşului
Zilele Sfântului Gheorghe
Localităţi înfrăţite
Capitala Culturală a Ţinutului Secuiesc

Despre program
Muzică
Literatură
Teatru
Arte vizuale
Burse
Concurs de creaţie
Jocuri
Media
Primărie

Primar
Viceprimari
Secretar
Instituţii subordonate
Administrator public
Structură
Guvernanţă corporativă
Ore de audienţă publică
Formulare tipizate
Informaţii de interes public
Transparenţă în administraţia publică
Concursuri de proiecte
Angajări
Taxe locale
Oferte de vânzare terenuri
Consiliul local

Hotărâri
Consilieri
Data şedinţelor
Rapoarte de activitate
Comisii de specialitate
Declaraţii de avere
Declaraţii de interese
Procese-verbale
Iniţiativa cetăţenească
Login Consilieri
Arhivă 2008-2012
Arhivă 2012–2016
Proiecte sportive
Proiecte culturale
Proiecte pentru tineret
Burse pentru studenți


Dragi cetăţeni şi vizitatori



Trimiteţi sugestii
domnului primar
Galerie imagini
Evenimente

Selectati data !
Toate drepturile rezervate © Primăria Sfântu Gheorghe 2019 - Hartă pagină